Додати новину ОСББ

Війна 2022: остаточне знищення «русского мира»


  Гунько Олександр     26.03.2022    6231   

«Кілька днів тому спілкувався з двома освіченими і культурними людьми, російськомовними біженцями з Донеччини, – розповідає знайомий київський письменник. – Один із них каже: «Я теперь, когда слышу характерную русскую речь, с опаской оглядываюсь».

Нині російська мова стає головною жертвою путінської політики. Мовне питання не один десяток років штучно роздмухувалося кремлівською верхівкою та її прибічниками в Україні. Москва розглядала російську мову як геополітичну зброю, за допомогою якої має бути створений «русский мир». Його існування можна використовувати для агресії під надуманими приводами рятування російськомовних.
Однак дійсність виявилася зовсім іншою. Ще жоден ворог російської мови не заподіяв їй такої шкоди, як президент РФ Володимир Путін нинішньою війною в Україні. В університетах Європи помітно зменшився інтерес до вивчення мови Пушкіна, а у видавництвах – до сучасної російської літератури. ООН планує виключити російську з числа шести робочих мов організації. А от попит на українську під час війни зріс у світі на 200%!

Найбільше постраждали російськомовні регіониНайстрашніша іронія долі полягає в тому, що удар російської армії прийшовся на російськомовні області Півдня і Сходу України. А найбільше постраждали російськомовні міста: Харків, Маріуполь, Бердянськ тощо. І це є захист російськомовного населення від «злобных бандеровцев»? «Отнюдь», – сказав би граф Лев Толстой.
«Я не понимаю, почему мы должны убивать вчерашних братьев? – каже своїй матері телефоном російський солдат. Цю розмову перехопили наші спецслужби. – Они все здесь разговаривают по-русски».


Розбомблений Харків

Путін хотів стати «собирателем русских земель», а натомість стає руйнівником «русского мира». І це закономірно. Адже просувати культурний проєкт за допомогою ракетних комплексів, танків і спецназівців – безнадійна справа. Бо засоби суперечать меті. Неможливо примусити любити Пушкіна, Толстого, Чехова чи Ахматову обстрілами по будівлях мирних жителів, катуваннями полонених та мародерством. Це викликає лише внутрішній спротив. Картинку руйнацій «русского мира» доповнює відверто цинічна і брехлива пропаганда російських ЗМІ щодо України та масова істерія тамтешніх шовіністичних угруповань.

Зворотний ефектЯк наслідок, в Україні сталося безпрецедентне єднання суспільства навколо ставлення до статусу мови. Сьогодні абсолютна більшість (83%) за те, щоб українська була єдиною державною мовою в Україні. Водночас 67% респондентів не бачать мовної проблеми в Україні. Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи «Рейтинг» 19 березня 2022 року по всій Україні за винятком тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу..З іншого боку за надання державного статусу російській мові до війни виступали майже чверть опитаних, а сьогодні – лише 7%. Як зазначають соціологи, у мирний час за надання статусу державної російській мові традиційно виступали мешканці Півдня та Сходу. Але навіть у цих регіонах таких було лише третина, а сьогодні їх кількість зменшилась майже вдвічі.
Це зовсім не значить, що усі російськомовні громадяни України вмить перейдуть на спілкування українською. Але те, що цей процес після війни прискориться, у мене немає сумнівів.

Крах проєкту «русского мира»Але справа не тільки в мові. Увесь світ побачив «цінності», які несе «русский мир – бессмысленный и беспощадный». Жорстокість, із якою загарбники руйнують наші міста і села, убивають наших мирних жителів, катують, ґвалтують, мародерствують, потрясла навіть поміркованих прихильників «скрепів».
Ще в одному радіоперехопленні СБУ російський солдат хвалиться матері, що його товариші відбирають у мирних жителів їжу, цінності, «круті» мобільні телефони.


На будівлі школи №1 в Новій Каховці - барельєфи російських і українських письменників

«А ты можешь у кого-то отобрать iPad, чтобы мне чаще звонить?» – запитує його мати.
Подумати тільки: син розповідає про грабіжництво, а матір спонукає його здійснювати кримінальний злочин! Полонені росіяни, які ще мають залишки совісті, самі кажуть, що їхні військові поводяться як фашисти. І це свідчить про повну моральну і духовну деградацію всього етносу. Звичайно, такого «русского мира» українці ніколи вже не захочуть.

Згідно з законами фізики, система, в якій енергія спрямована не всередину, а назовні, рано чи пізно руйнується. І чим сильніша енергія, тим швидше це стається. Тож у найближчий час маємо стати свідками повного краху проєкту «русского мира». І Пушкін з Чеховим уже не зможуть його реанімувати.

время 0.32166290283203