Рада мешканців Місцева влада
Потенційні Голосування Вирішені


 01.12.2018    82    26
Потенційне питання Підтримати

Започаткувати у нашому місті «Бюджет участі»

Майбутні варіанти відповіді:
За / Проти / Утримуюсь

Обґрунтування:

Бюджет участі – це коли містяни пропонують свої проекти благоустрію, а влада фінансує їх з міського бюджету. Рішення, який з проектів профінансувати, а якій ні, приймається шляхом загального голосування мешканців міста. Тобто не чиновники пропонують та вирішують, а звичайні люди як пропонують проекти, так і вирішують який з них вартий отримати путівку у життя.

Від Нью-Йорку, Парижа та Варшави до маленьких містечок Індії, всюди бюджети участі набирають шаленої популярності. Україна ж долучилася до загальносвітового тренду в 2015 році. І зараз вже десятки великих та малих міст по всій країні започаткували бюджети участі. Найближчий приклад – наш сусід місто Каховка. Вже другий рік в Каховці приймають бюджет участі. У 2018 році переможцями стали 10 проектів загальною сумою понад мільйон гривень.

Як правило проекти стосуються будівництва дитячих майданчиків, спорудження арт-об’єктів, поліпшення велоінфраструктури, створення місць для громадського відпочинку, озеленення міста. Також за кошти бюджету участі реалізуються спортивні, оздоровчі та освітні заходи, туристичні та культурні проекти.

Найоригінальнішім, як на мій погляд, був проект «Контактного міні зоопарку на базі Каховської станції юннатів». Тож скоро каховські діточки зможуть не тільки дивитись на тварин, ай помацати їх. Вартість проекту всього 148 тис.грн., а користь величезна. Адже науково доказано що фізичний контакт з тваринами позитивно впливає на психічний розвиток дитини.

Тож пропоную не відставати від сусідів та всієї країни, і започаткувати бюджет участі в Новій Каховці.

Корисні посилання:

Всі проекти бюджету участі у Каховці

Бюджет участия: истории самых интересных проектов [відео]

Гроші - людям, або як працює громадський бюджет. RE:ФОРМА [відео 2016р.]

Бюджет участі. Досвід Каховки [відео]

Топ-5 найцікавіших проектів Бюджету участі в м.Калуш

Бюджет участі по-каховськи: кращі проекти обрано

Статус Потенційне питання
Підтримка 26 осіб підтримали Підтримати
Дата ствотення  01.12.2018
Автор Іваннікова Діана Володимірівна

время 0.02210807800293